ožu. 16, 2017
Krcar Tomislav
Nema komentara

PORAZ OD ZADRA

košarka slika 2Desetkovani Zabok u Zadar je doputovao bez ozlijeđenih Palca i Vrlike, dok je Babić bio u rosteru, ali zbog ozljede nije ulazio u igru. Zabok se odlično držao do 32. minute, no onda su u vremenskom razmaku od minute ozljede zadobili Kapusta i Polutak, pa je Zabok ostao bez pet igrača, što je domaćin iskoristio i na kraju pobijedio sa 14 koševa razlike (95:81).

Zabok je odlično otvorio utakmicu. Pod košem je dominirao Polutak, s dvije trice mu se pridružio Puljko i nakon tri i pol minute igre i druge trice Puljka Zabok je imao devet koševa razlike (6:15), a do kraja prve četvrtine žuti su uspjeli sačuvati šest koševa viška (21:27).

U drugoj četvrtini dolazi do pada, Naglić u igru stavlja Marinkovića, dobro u napadu odgovara Nizozemac Franke pa u 15. minuti Zadar stiže na -2 (32:34). Zabok je u igri serijom od sedam koševa držao Zrnić. Samo dvije minute kasnije Polutak polaže za 32:38, no Zabok je u bonusu, pa Zadar prvo niže šest koševa s linije slobodnih bacanja, a onda tricu i dvicu veže Kovačević, na kojeg se nadovezao Marinković i serijom od 13:0 Zadar prelazi u vodstvo od sedam koševa razlike (45:38). Na veliki odmor domaćin je prenio pet koševa viška (48:43).

Nakon polaganja Marinkovića u 22. minuti na semaforu je +8 (55:47), no probudili su se Polutak i Puljko i Zabok je u 27. minuti ponovno u igri (59:58). Domaći su se ponovno odvojili na +5 (67:62) minutu prije kraja, no Črnjević je u vatru ubacio Leža  koji pogađa tricu za 67:65 pred zadnjih deset minuta utakmice.

Lež je svojim koševima držao Zabok u igri do 32. minute i rezultata 71:71, a onda su domaći u četiri minute napravili seriju od 15:0, u koju je dvije trice ugradio Kovačević, pa je tako na ulasku u 37. minutu stajalo 86:71 i tu je svakoj priči bio kraj. Na kraju Zadar 95, Zabok 81.

Domaće je s 20 koševa i 4 asistencije predvodio Maj Kovačević, a odličan je bio Ivan Ramljak koji je upisao 14 koševa, 5 skokova i 4 asistencije, kao i Lovre Bašić koji je imao double-double učinak od 12 koševa i čak 10 asistencija. Kod Zaboka najbolji su dojam ostavili Hrvoje Puljko i Marin Zrnić. Puljko se zaustavio na 24 koša i 4 skoka, a Zrnić na 17 koševa i 8 skokova. Tek su ga dva skoka dijelila od double-double učinka.

ZADAR – ZABOK 95:81 (21:27, 27:16, 19:22, 28:16)

ZADAR: SD Krešimir Ćosić na Višnjiku, GLEDATELJA: 500, SUCI: Jurčević (Split), Goleš (Šibenik), Živaljić (Split).

ZADAR: Franke 7 (0-1), Bašić 12 (4-6), Vraneš, Jelenković, Krajina 12 (4-6), Georgiev  4 (1-2), Špaleta 2, Brzoja 6 (2-2), Marinković 9 (5-6), Barać 9 (2-2), Ramljak 14 (2-2), Kovačević 20 (2-2). TRENER: Aramis Naglić

ZABOK: Zrnić 17 (2-2), Tomsick 2 (2-2), Kapusta 5 (1-1), Lež 9 (1-1), Vodopija, Babić, Črnjević 4, Polutak 15 (1-2), Tuđen, Jambrović 3 (1-1), Puljko 24.                                                                                  TRENER: Dragutin Črnjević

SLOBODNA BACANJA: Zadar: 22/29 (76%); Zabok: 8/9 (89%)

DVICA: Zadar: 20/30 (67%); Zabok: 23/42 (55%)

TRICA: Zadar: 11/31 (35%) (Kovačević 4, Bašić 2, Ramljak 2, Franke, Georgiev, Barać); Zabok: 9/27 (33%) (Puljko 6, Lež 2, Zrnić)

SKOKOVI: Zadar: 36 (22+14) (Franke 6, Krajina 6, Ramljak 5, …); Zabok: 34 (21+13) (Zrnić 8, Črnjević 7, Polutak 6, Puljko 4, …)

ASISTENCIJE: Zadar: 22 (Bašić 10, Kovačević 4, Ramljak 3, …); Zabok: 11 (Tomsick 5, Kapusta 4, ..)

VALORIZACIJA: Zadar: 107 (Bašić 17, Ramljak 17, Kovačević 16, Brzoja 13, Krajina 11, Franke 10 …); Zabok: 82 (Zrnić 20, Puljko 16, Lež 11, Polutak 11, …)