tra. 3, 2017
Krcar Tomislav
Nema komentara

ZABOČKO SLAVLJE U SINJU

ALKAR-ZABOKU zanimljivoj utakmici 23. kola A-1 lige košarkaša Hrvatske, Zabok je  zasluženo došao do pobjede, na vrućem parketu u Sinju.  Zabok je  u svim segmentima igrao nadigrao domaćina, a pobjede žutih mogla je biti i jače izražena od dva razlike (76:78), da su žuti bili malo smireniji u samoj završnici utakmice.

Već u 9. minuti Zabok je imao dvoznamenkasto vodstvo (17:27), nakon što je dva slobodna bacanja pogodio Zrnić. Sredinom druge četvrtine razigrao se Šarac, koji je prvi dio sezone proveo u Zaboku,  pa je Alkar ponajviše zahvaljujući njemu na veliki odmor otišao samo s tri koša razlike. U 29. minuti Zabok je imao najveću razliku od 16 koševa (46:62). Nepune četiri minute prije kraja Hrvoje Vučić uspio je domaće približiti na -2 (69:71), no Sinjani su više od tri minute ostali bez koša, pa je Zabok otišao na nedostižnih 69:76, zahvaljujući mirnoj ruci Roberta Leža s linije slobodnih bacanja. Domaćin je tek s dvije trice, uspio ublažiti poraz.

Hrvoje Puljko predvodio je Zabok sa 16 koševa , 5 skokova i 5 asistencija, a Marin Zrnić upisao je 15 koševa, te po 3 skoka i asistencije. Odličan je bio i Filip Palac koji je ubilježio 12 koševa i 5 skokova.  Vrlo dobre role imali su i Antonio Črnjević, Petar Babić i osobito Robert Lež koji je bio mirne ruke kad je bilo najpotrebnije.  Domaće je s 22 koša i 4 skoka predvodio Hrvoje Vučić. , dok su Gaurina i Svalina postigli po 14 koševa.

ALKAR – ZABOK 76:78 (19:27, 16:11, 17:24, 24:16)

SINJ: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 600, SUCI: Dožai (Zagreb), Štrok (Varaždin), Kruljac (Zagreb).

ALKAR: Jo. Boban 1 (1-4), Svalina 14 (2-2), Modrić 2 (2-2), Dominović, Župić, Vrkić, Gaurina 14 (4-4), Bilandžić 2, Jurela, Šarac 13 (1-2), H. Vučić 22 (3-3), K. Vučić 8. TRENER: Damir Milačić

ZABOK: Zrnić 15 (1-2), Tomsick, Lež 8 (6-6), Vodopija, Babić 8 (3-3), Črnjević 9, Polutak 9 (1-2), Palac 12, Vrlika, Jambrović, Puljko 16 (8-9). TRENER: Dragutin Črnjević

SLOBODNA BACANJA: Alkar: 13/17 (76%); Zabok: 20/24 (83%)

DVICA: Alkar: 21/38 (55%); Zabok: 14/24 (58%)

TRICA: Alkar: 7/21 (33%) (H. Vučić 3, Gaurina 2, Šarac 2); Zabok: 10/26 (38%) (Zrnić 2, Polutak 2, Palac 2, Puljko 2, Babić, Črnjević)

SKOKOVI: Alkar: 23 (19+4) (Gaurina 4, Šarac 4, H. Vučić 4, …); Zabok: 37 (29+8) (Črnjević 6, Palac 5, Puljko 5, Polutak 4, Vrlika 4, …)

ASISTENCIJE: Alkar: 20 (Svalina 5, K. Vučić 5, …); Zabok: 20 (Babić 5, Puljko 5, …)

VALORIZACIJA: Alkar: 83 (H. Vučić 19, Šarac 17, Svalina 16, Gaurina 12, K. Vučić 11); Zabok: 93 (Zrnić 17, Črnjević 15, Palac 15, Puljko 15, Babić 11, …)