ruj. 7, 2017
Krcar Tomislav
Nema komentara

PERINČIĆ STARTAO POBJEDOM

KK ZABOK 1Borbeni i razigrani Zabok uvjerljivo je pobijedio u prvoj pripremnoj utakmici pred nadolazeću sezonu. U Gradskoj dvorani u Zaboku rezultatom 104:76, poražen je novopečeni A-1 ligaš Rudeš. Unatoč vrlo ranoj fazi priprema Zabok je od početka do kraja kontrolirao utakmicu i bio maksimalno angažiran, ne dajući gostima ni najmanju priliku da se približe na pristojnu razliku. Utakmicu će svakako dugo pamtiti trener Zaboka, Ivan Perinčić, pošto mu je to bila prva seniorska utakmica koju je samostalno vodio kao prvi trener. Prvo pa muško. Perinčić je svoj posao obavio na najvišem mogućem nivou.

Na dan utakmice Zabok je potpisao razigravača Kristiana Vučića iz Alkara i tako u potpunosti zaokružio roster pred nadolazeću sezonu. Utakmica je kasnila jer je „zagrebački dio“ momčadi čekao autobus iz Sinja koji je kasnio, a s kojim je dolazio K. Vučić, pa je Perinčić na parket poslao petorku Bynum, Kalpić, Tuđen, Črnjević i Jambrović, dok je kondicijski trener zagrijavao ostatak momčadi.

Gosti su ambiciozno počeli i poveli s 5:0, no s dvije trice su ih brzo smirili Črnjević i Bynum. Trice su bile moćno oružje Zaboka u ovoj utakmici. Na ulasku u petu minutu jednu pogađa Tuđen, a nakon njega isto to čine Kalpić i Kapusta, pa ne semaforu stoji 19:7, a Zabok na kontu ima već pet trica. Četvrtina je završila s deset koševa viška za Zabok (27:17).

Početak druge četvrtine obilježio je razigrani i raznovrsni Vrlika, koji je jednako bio opasan pod košem, ali i na vanjskim pozicijama. U 15. minuti Vrlika zakucava za +20 Zaboka (39:19). No zahvaljujući Ivanu Radmanu, najnižem igraču na parketu (182 cm) za kojeg obrana Zaboka nije imala pravih rješenja, gosti se dvadeset sekudni prije kraja približavaju na -11 (48:37), no kapetan Črnjević tricom sa sirenom donosi Zaboku ugodnih +14 (51:37), pred odlazak na veliki odmor.

U trećoj četvrtini Zabok je sve više spuštao loptu ispod koša, gdje su odlično igrali Vlaić, I. Vučić i Črnjević. Gosti tome jednostavno nisu mogli parirati i prednost Zaboka sve je više rasla. Perinčić krajem treće četvrtine u vatru bacu Ćutuka, koji je odlično reagirao i u desetak minuta u igri postigao 11 koševa. Ćutuk je pripala čast i da postigne stoti koš Zaboka (100:69), a utakmica je završila s 28 koševa prednosti na kontu Zaboka (104:76).

Čak stotinjak gledatelja došlo je vidjeti novu momčad Zaboka, koja im je odgovorila odličnom i borbenom igrom u kojoj je bilo i vrlo atraktivnih poteza.

Idući tjedan Zabok će provesti u Termama Olimje u Podčetrku, a u sklopu priprema odigrat će i dvije pripremne utakmice protiv  Tajfuna iz Šentjura i protiv Celja.

Sa 16 koševa Vrlika je bio najefkasniji u redovima Zaboka, dok se Bynum zasutavio na 15. Kapetan Črnjević postigao je 12, a dvoznamenkasti su bili i Ćutuk s 11  i I. Vučić s 10 koševa. No i ostatak momčadi zaslužuje pohvale. Zabok u ovoj utakmici jednostavno nije imao lošeg pojedinca i svi su dali svoj obol,

IZJAVE

Ivan Periničić:“S ozbirom na okolnosti da je pola momčadi kasnilo na utakmicu zbog dolaska K. Vučića i da smo izuzetno naporno trenirali ovaj tjedan, ovo naše izdanje je čak bilo i predobro u nekim trenutcima.  Ja sam super-zadvoljan kako je to izgledalo na momente, no ima tu još hrpa stvari koje ćemo morati popraviti. Zadovoljan sam reakcijom svih igrača, pogotovo me ugodno iznenadio Zvone Ćutuk, no cijela momčad zaslužuje pohvale. I nadalje ću koristiti veliki broj igrača u svakoj utakmici, kako bi mogli održavati visoki ritam igre.“

Zvonimir Ćutuk:“Moram biti zadovoljan svojom igrom, ali i igrom svojih kolega. Ovo je prva utakmica, a ostvarili smo dobar dojam, no siguran sam da ćemo iz utakmice u utakmicu sve više rasti.“

Paško Vrlika:“Zadovoljan sam igrom momčadi, ali mislim da možemo još bolje.  Odlično smo energetski ušli u utakmicu i nismo dali Rudešu da nas iznenadi. Čestitam suigračima i treneru na pobjedi.“

ZABOK – RUDEŠ 104:76 (27:17, 24:20, 33:16, 30:23)

ZABOK: Gradska sportska dvorana,