lis. 18, 2017
Krcar Tomislav
Nema komentara

VELIKO ZABOČKO SLAVLJE U OSIJEKU

Kakva utakmica Zaboka u Osijeku. Igrači Ivana Perinčića očitali su pravu košarkašku lekciju domaćoj momčadi, nadigrali ju u svim segmentima košarkaške igre i na kraju zasluženo slavili sa čak 20 koševa razlike (65:85). Ovu zabočku rapsodiju zabilježile su i kamere HTV-a, pa su gledatelji diljem Hrvatske mogli uživati u sjajnoj košarkaškoj predstavi zabočkih košarkaša.  Zabočani su tako pokazali da je domaći poraz od Šibenika na startu bio sam loš dan.

Početak i nije bio tako obećavajući. Odlično su krenuli Australac Jois i Amerikanac Talyor i zahvaljujući njima Osijek je nakon četiri minute imao šest koševa viška (10:4). Nakon trice Talyora u 9. minuti na semaforu je stajalo 20:13, a na prvi mali odmor otišlo se rezultatom 21:17.

Krajem druge četvrtine Perinčić je u vatru ubacio Kalpića koji je odlično napadački odgovorio. Njegovom tricom Zabok je prvo smanjio na 21:20, a uskoro mu se pridružio i Vrlika koji dovodi Zabok u vodstvo (21:22). Kod domaćih se tada ponovno razigrao Jois koji je najzaslužniji što domaćin u 25. minuti ima vodstvo od šest razlike (34:28). Perinčić tada zove time-out koji potpuno mijenja tijek utakmice.

ZONA DONIJELA PREOKRET

Zabok tada prelazi na zonu, za koju Osijek nema rješenja. Među domaće se uvlači nervoza, a zabočki napad je sve ubitačniji. Prvo dva puta lijepo ulazi Marić, potom dvije trice veže Smajlagić, pa tricu i dvicu Kapusta i u 19. minuti na semaforu stoji 36:43. Zabok je napravio seriju od 15:2. Ipak tricom Taylora domaći na veliki odmor odlaze sa samo četiri koša manjka (39:43).

Odličnom igrom početkom treće četvrtine nastavljaju Smajlagić i Kapusta. Prvo dvoznamenkasto vodstvo Zabok ima u 25. minuti kada Kapusta krade loptu, a Smjlagić iz kontre efektno zakucava za 44:54. Sredinom četvrtine odlično je reagirao Marić koji je otvorio trice Smajlagiću, Črnjeviću i Kalpiću, pa Zabok pred zadnjih deset minuta stvara nestvarnih 14 koševa viška (53:67).

Osiječani u zadnjoj četvrtini prelaze na zonu, ali ta ih odluka samo do kraja pokopala. Marić odmah na početku stavlja tricu za 53:70 i tu je svakoj priči kraj. Domaći su tri minute bez koša iz igre, a onda tricu za 56:70 stavlja Markulin, a trener Perinčić odmah reagira minutom odmora i smiruje svoje igrače koji su ostatak četvrtine odigrali maestralno. Nakon slobodnih bacanja Vlaića u 37. minuti Zabok ima najvećih +23 (58:81), da bi utakmica završila rezultatom 65:85.

SJAJNI SMAJLAGIĆ, KAPUSTA I MARIĆ

Zabok je prema pobjedi u Osijeku povukao trokut Smajlagić-Kapusta-Marić, no cijela je momčad dala obol u ovoj vrijednoj pobjedi.

Sjajnog Svena Smajlagića samo je jedan skok dijelio od double-double učinka, upisao je 20 koševa, 9 skokova i 3 asistencije. Maestralnog Kapusta od double-double učinka dijelio je pak jedan koš. Borna se zaustavio na 9 koševa i nevjerojatnih 10 asistencija, dok je Petar Marić uz 12 koševa upisao i 3 asistencije kada se lomila utakmica.  Zabok je u ovoj utakmici imao čak 25 asistencija, što najbolje govori o igri Perinčićevih pulena.

Kod domaćih knjiga spala na dva slova. Taylor je zabio 22 koša uz 7 skokova, a Jois je imao double-double učinak od 16 koševa i 10 skokova.

NAVIJAČI BODRILI ZABOK U OSIJEKU

Ni u Osijeku Zaboku nije nedostajala sjajna podrška navijača. Pod Osijeka krenulo je pedesetak „frontovaca“ koji su od prve do zadnje minute zdušno bodrili zabočke košarkaše. Na kraju su zajedno s njima otpjevali legendarnu pjesmu „Zagorci smo ljudi pravi“.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK – ZABOK 65:85 (21:17, 18:26, 14:24, 12:18)

OSIJEK: Mala dvorana Gradski vrt, GLEDATELJA: 300, SUCI: Vovk (Slavonski Brod), Jovović i Prpić (oba iz Zagreba).

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Boban, Taylor 22 (3-3), Došen 2, Bačić, Markulin 10 (2-2), Šarac 4 (2-4), Krajina, Jois 16 (0-4), Vrkić 7 (1-2), Turalija 4 (2-4). TRENER: Vladimir Krstić

ZABOK: Martinko, Marić 12, Kapusta 9 (2-3), Kalpić 10 (2-2), Vlaić 8 (2-4), Črnjević 7, Ćutuk, Vučić 6 (1-2), Tuđen, Vrlika 9, Jambrović 4 (0-1), Smajlagić 20. TRENER: Ivan Perinčić

SLOBODNA BACANJA: Osijek: 10/19 (53%); Zabok: 7/11 (64%)

DVICA: Osijek: 17/32 (53%); Zabok: 21/36 (55%)

TRICA: Osijek: 7/22 (32%) (Taylor 3, Markulin 2, Vrkić 2); Zabok: 12/28 (43%) (Smajlagić 4, Marić 2, Kalpić 2, Kapusta, Črnjević, Vučić, Vrlika)

SKOKOVI: Osijek: 34 (27+7) (Jois 10, Taylor 7, Turalija 4, …); Zabok: 35 (28+7) (Smajlagić 9, Črnjević 7, Vlaić 5, …)

ASISTENCIJE: Osijek: 15 (Šarac 9, …); Zabok: 24 (Kapusta 10, Marić 3, Smajlagić 3, …)

VALORIZACIJA: Osijek 65 (Jois 20, Taylor 19, …); Zabok: 108 (Smajlagić 25, Kapusta 17, Marić 15, Črnjević 12, …)